Tojo-Hönön via dolorosa

synkkiä.pilviä

Esiintyy mukamas taloudellisista syistä E-Mersua halvempaan muuhun merkkiin vaihtavana. On muokannut harhauttavasti aivan muulle henkilölle kuuluvaa alkuperäistä rekisteröityä E220_CDI nickiä vaihtamalla lopussa ison i-kirjaimen pieneksi l-kirjaimeksi. Älkää vastailko tuolle surkimukselle ja avohoitopotilaalle.

7

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hullujen.hommia

      Sairas mielensä keksii kaikenlaista.

    • pro.Tojo

      Nolompi juttu taas kerran.

    • Kiitän tuesta, mutta minun osaltani tämä juna meni jo.

      Tällä foorumilla on niin huono signaali-kohinasuhde, että en vaan jaksa suodattaa muutamien asiallisten kirjoittajien kiinnostavaa asiaa järjettömän hölmöilyn seasta.

    • Olin jo ajatellut olla asiasta hiljaa ja poistua takavasemmalle, minkä taidan tämän jälkeen tehdäkin.

      Koska aloittaja oli ystävällisesti käynyt linkittämässä herra CeeDeeÄllän hönöillyjä muilta merkkipalstoilta tänne, että muutkin näkisivät millaisesta tapauksesta on kyse, lisään vielä tähän eri kirjoittajien tunnusmerkit:

      Herra CeeDeeÄllä on siis tuo ylipainoinen rahapulainen kirjoittaja, joka hakee kuvitellulle E-sarjalaiselleen halvempaa ja huonosti hoidetulle vartalolleen riittävän tilavaa vaihtoehtoa. ¨

      Minulla ihan oikeasti on mainitsemani uudehko CeeDeeIii, ja olen moottoripää, jota tekniset värkit merkistä riippumatta kiinnostavat sen verran, että perehdyn niiden tekniikkaan välillä vähän syvällisemminkin. Ylipainoa en viitsi mukanani kantaa, joten parinkympin painoindeksillä mennään. Pituutta minulla sen sijaan on sen verran, että olen järkyttänyt CeeDeeÄllän maailmankuvaa kertomalla, että matalassa autossa päätila loppuu ennen kuin korkeammassa. Tätä hänen ylipainoisessa maailmassaan hämmentävää tietoa hän ei kyennyt prosessoimaan lainkaan, vaan erään aiemman keskustelun tässä kohdassa minua nyt vainoava vastaväittäjäni kilahti aivan täysin, eikä häneen ole sen jälkeen saatu enää järjellistä keskusteluyhteyttä.

      Minulle kyse oli vain mitoista, jotka kuka tahansa voi käydä itse toteamassa, ja sen jälkeen päättää onko havaitulla todellisella erolla merkitystä heidän omassa valinnassaan vai ei. Hämmästyksekseni keskustelumme sattui CeeDeeÄllään niin kipeästi, että hän näköjään katsoi tarpeelliseksi lähteä tällaiseen kampanjaan, kun oli faktojen loputtua teknisessä keskustelussa jäänyt ihan mopopojan rooliin.

      Minusta tämä CeeDeeÄllän avaama identiteettivarkauskampanja vaikuttaa siltä, että CeeDeeÄl haluaa karkoittaa itseään paremmin käyttäytyvät keskustelijat muihin pöytiin?

      Tässä tilanteessa luovutan nimimerkkini kopion mielensä pahoittaneelle Pöydän Kuninkaalle CeeDeeÄllälle. Taidamme olla molemmat voittajia, kun siirryn pois suosiolla. Lähden vaikka kuvitellun Pentin kanssa rassaamaan oletetun yksinhuoltaja äidin ostamaa Helkama Raisua kuten Trollinmetsästäjä on niin monesti jo minua ohjeistanut.

      Tsemppiä asiallisille kirjoittajille, joita täällä myös on. Pärjäilkää!

      • älä.kuvittele

        Meitä "yh-äippien Penttejä" jää tänne vielä iso lauma iloksesi.


    • alkaa.lipsua

      Hönö meni tyhmyyksissään rekisteröitymään.

    • Nyt.se.naulasi.itsensä

      Saas nähdä kuinka kauan Tojo-Hönollä kestää huomata kuinka pihalla se on. Veikkaan että herääminen tässä tapauksessa on nopeampaa kuin robo-moderoinnin ymmärtämisessä. Käynti leivättömän pöydän ääressä herättää tyhmemmänkin.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      309
      6682
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      65
      3719
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      203
      3066
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2737
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1912
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1652
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      204
      1630
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1518
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1511
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1398
    Aihe